Versailles
E-N õhtul

Rahvusvaheliselt tunnustatud ning uskumatult uhke draamasari „Versailles“ on kaasahaarav lugu täis intriigi, romantikat ja põnevat omaaegset poliitilist manööverdamist. Sarja tegevus keerleb Prantsusmaa kuninga Louis XIV elu ja ajaloo ühe ikoonilisema hoone Versailles’i palee ehitamise ümber. Palju kõneainet pakkunud sari viib vaataja 17. sajandi külluslikku ja suursugusesse Prantsusmaale kuningliku borduelu ja ikoonilise palee sünni keskele. Kuningas Louis XIV alustab ettevalmistustega, et muuta oma isa jahiloss uhkeks paleeks.

  • PäritolumaaPrantsusmaa, Kanada
  • Valmimisaasta2017
Saade on järelvaadatav 30 päeva
Saade on nähtavvaid Eestis
H2:E2
Vaikne, tasane hääl
Philippe’i sunnitakse abielluma vürstinna Palatine’iga, et sõlmida liidulepe Saksamaaga just siis, kui Chevalier pääseb pagendusest. Louis korraldab Palatine’i vastuvõtuks suurejoonelise balli ja taas mürgitatakse üks õukondlane.
Duo 4
H2:E3
Kes valvab valvureid?
Montespan sünnitab. Sophiet sunnitakse Casseliga abielluma. Marie-Thérèse on kade Louis armukese peale. Philippe’i on sunnitud Palatine’iga ühte heitma ning Chevalier tunneb armukadedust.
Duo 4
H2:E4
Mürgiaur
Madeleine de Foix arreteeritakse kahtlustatuna mürgitajaks olemises. Montespani imik on haige. Bossuet ja Pascal kritiseerivad kuningat. Casseliga abiellunud Sophie kannatab kohutavalt.
Duo 4
H2:E5
Sõda ja rahu
Louis XIV jätkuv unetus muudab teda järjest labiilsemaks. Claudine jätkab mürgitamise uurimist ja Sophie püüab oma probleemile lahendust leida.
Duo 4
H2:E6
Ajaliiv
Lossi saabub delegatsioon, kuid nad keelduvad läbirääkimistest kuningannaga. Philippe valmistub kuninga rolli täitma, kuniks Louis on lahingus. Fabien leinab Claudine’i ja vannub, et otsib üles tema mõrvari. Kuninga armukese armukadedus ületab kõik piirid.
Duo 4
H2:E7
Öö
Louis läheb lahingus vastamisi Guillaume d’Orange’iga ning naaseb energiast pakatavana. Õukonda šokeerivad kaks mõrva. Montespan tunneb ennast järjest üksildasemana.
Duo 4