Gilmore'i tüdrukud
E-R päeval

Aus ja eluline, rohkete auhindadega pärjatud vaimukas sari üksikema ja teismelise tütre suhetest. Stars Hollow’s Connecticutis on võluv, väike ja pisut omanäoline linnake, kus elab piisavalt ekstsentrilisi tegelasi. Põikpäine 32-aastase Lorelai Gilmore on loonud mugava, sooja, kofeiinirikka elu endale ja oma sama kangekaelsele tütrele Roryle. Aga kui Rory mõtted liiguvad erakooli ja Harvardi unistustelt poistele ja teismelise iseseisvusele, hakkab üksikema Lorelai Rorys märkama üha enam oma 16 aasta tagust mässumeelset noorust. Sarja esimeses osas võetakse Rory vastu peenesse kooli ja on Lorelai sunnitud uhkuse alla neelama ning emalt õppemaksuks raha küsima.

  • PäritolumaaUSA
  • Valmimisaasta2003
H4:E2
Lorelaide esimene päev Yale’is
Lorelai kolib Roryga ta asju Yale’i ühiselamusse. Rory kohtub oma kummalise toakaaslase Tannaga ning ka Paris tuleb samasse tuppa. Rory on küll elevil, kuid avastab enda häbiks, et pole tegelikult valmis Lorelaist lahti laskma. Luke püüab endiselt lappida oma kuulsusrikka reisi tagajärgi.
Duo 4
H4:E3
Kääbik, sohva ja Digger Stiles
Rory avastab, et Emily on kogu ta ühikatoa ümber kujundanud. Oma esimesel Yale’i peol selgub, et Emily on käskinud ühel kaksikutepaaril Roryt kaitsta. Lorelai ja Sookie toitlustavad raha teenimiseks laste sünnipäevapidu. Richardi uueks äripartneriks saab ta endise partneri poeg Jason Digger Stiles.
Duo 4
H4:E4
Kana või veis?
Rory kohtab oma eksi Deani, kes kutsub ta ebalevalt oma järgmisel päeval toimuvasse pulma. Poissmeesteõhtu käigus satub purjus Dean Luke’i juurde ja tunnistab, kui väga ta Roryt igatseb. Linna ehituslubadega tegelev Taylor Doose aga kiusab Lorelaid ja Sookiet nende külalistemaja projektiga.
Duo 4
H4:E5
Füüsikaseadused kehtivad
Rory läheb esimesele kohtingule pärast lahkuminekut Jessist ning avastab, et ülikoolis kohtamas käimine on keeruline. Lorelai kutsub Luke'i filmiõhtule, kuna Roryt pole. Lorelai saab teada, et sisekujundaja, kelle ta palkas, töötas varem Emily heaks ning see morjendab teda väga.
Duo 4
H4:E6
Mälestusväärne juhtum
Emily palkab Lorelai ja Sookie toitlustajateks Richardi uue ettevõtte auks korraldatavale peole. Richardi äripartner peab peomõtet iganenuks. Roryl on samal ajal keeruline Yale'is head rütmi leida.
Duo 4
H4:E7
Elava kunsti festival
Stars Hollows peetakse elava kunsti festivali, kus kohalikud riietavad ennast kuulsateks maalideks. Sookie on mures, et ta pole tähtajaks sünnitanud ja Nicole teeb Luke'ile ettepaneku anda nende suhtele veel üks võimalus.
Duo 4
H4:E8
Sure, siga!
Yale'i tudengilehe toimetaja tembeldab Rory artiklid igavateks, mille peale kirjutab ta salvava arvustuse tudengiballetile. Jason korraldab endale kutse Emily reedesele õhtusöögile. Luke tunnistab Lorelaile, et ta on taas Nicole'iga koos.
Duo 4