Gilmore'i tüdrukud
E-R päeval

Aus ja eluline, rohkete auhindadega pärjatud vaimukas sari üksikema ja teismelise tütre suhetest. Stars Hollow’s Connecticutis on võluv, väike ja pisut omanäoline linnake, kus elab piisavalt ekstsentrilisi tegelasi. Põikpäine 32-aastase Lorelai Gilmore on loonud mugava, sooja, kofeiinirikka elu endale ja oma sama kangekaelsele tütrele Roryle. Aga kui Rory mõtted liiguvad erakooli ja Harvardi unistustelt poistele ja teismelise iseseisvusele, hakkab üksikema Lorelai Rorys märkama üha enam oma 16 aasta tagust mässumeelset noorust. Sarja esimeses osas võetakse Rory vastu peenesse kooli ja on Lorelai sunnitud uhkuse alla neelama ning emalt õppemaksuks raha küsima.

  • PäritolumaaUSA
  • Valmimisaasta2004
H5:E18
Elada ja muuseumi ehitada
Stars Hollow vanim elanik sureb ja jätab oma maja linnale. Luke pingutab, et majast ajutine muuseum teha. Dean soovitab tal Gilmore’i tüdrukutega mitte suhtes olla. Lorelai annab intervjuu reisiajakirjale ning kahetseb kohe oma õelaid kommentaare Emily suunas. Lane kahtlustab, et Zachil on afäär muusikapoe omanikuga. Rory ja Paris on ka oma suhetega kimpus.
Duo 4
H5:E19
Ma olen ju Gilmore
Rory ütleb Loganile, et tahab ikkagi sõpradeks jääda, kuid Logan kinnitab, et on valmis Roryle pühenduma. Logan viib Rory ka oma pere juurde, kuid nad ei suhtu Rorysse soosivalt. Järgmisel päeval vabandab Logani isa Rory ees ja pakub talle praktikakohta. Sookie peab puhkama ja Lorelai kutsub Luke’i oma külalistemajja asenduskokaks.
Duo 4
H5:E20
Mitme kropogi pikkune Cape Cod on?
Rory tahab Logani isale head muljet jätta ja püüab enne praktika algust temast kõik teada saada. Lorelai tuleb lõpuks Emily reedesele õhtusöögile, et Loganiga tutvuda. Emily ja Richard on temast vaimustuses, aga Lorelai näeb ohukohti. Lorelai saab huvitava tööpakkumise ja Luke püüab Taylorit veenda, et ta linnamuuseumi sulgeks.
Duo 4
H5:E21
Süüdistame alkoholi ja Melville'i
Roryt üllatab talle antud hinnang. Luke tahab osta Twickhami maja, aga Kirk teeb konkureeriva pakkumise. Lorelai rõõmustab nähes oma intervjuuga ajakirja poelettidel, kuid muretseb Emily hinnangu pärast. Sookie sünnitab lapse.
Duo 4
H5:E22
Maja pole kodu
Rory veedab metsiku öö Loganiga, kuniks Lorelai ta lõpuks päästab. Lorelai kuulab hirmuga tütre tulevikuplaane. Ta palub vanematelt abi, aga mõistab lõpuks, et praegu saab teda aidata vaid Luke.
Duo 4
H6:E1
Uus ja edenenud Lorelai
Lorelai ja Luke teevad plaane ühiseks tulevikuks. Kui levima läheb jutt, et Lorelai tegi abieluettepaneku, tunneb Luke piinlikkust. Rory on pärast Yale’ist lahkumist end sisse seadnud Emily ja Richardi ees ning Lorelai on ta peale pahane. Richard palkab tuttava advokaadi, et Rory saaks kerge karistuse jahi varastamise eest.
Duo 4
H6:E2
Võitlev nägu
Rory alustab oma ühiskasuliku töö tegemist. Lorelai ja Luke püüavad ära otsustada, kas teha korda Lorelai maja või osta Twickhami maja. Liz anub Luke’i, et ta TJ ehitajaks palkaks. Rory tuleb sööklasse ja Luke tunnistab talle, et nad on Lorelaiga kihlatud. Rory ja Lorelai trehvavad ning ütlevad üksteisele välja oma halvad tunded.
Duo 4
H6:E3
Bakalaureusetudeng
Sookie tahab, et Lorelai paneks paika pulmapäeva, aga see ei taha kuidagi õnnestuda. Rory saab oma tunnid tehtud ning võtab vastu töö Emily Ameerika revolutsiooni tütarde organisatsiooni kontoris. Emily kasutab Roryt oma spioonina, et organisatsiooni presidendiks saada. Logan naaseb Euroopast ja Rory peab mõtlema ülikoolist lahkumise peale. Lorelai tunnistab lõpuks Luke’ile, miks ta pulmaplaani edasi on lükanud.
Duo 4
H6:E4
Ristiema küll, aga jumal mitte
Lorelai püüab Roryt kätte saada, kuid ta number ei toimi enam. Sookie palub nad mõlemad oma laste ristiemaks, kuid nad lähevad tülli, sest Lorelai mõistab, et Rory andis Sookiele oma uue telefoninumbri. Logani isa eeldab, et poeg lõpetab sel aastal ja asub perefirmas tööle. Närvis Logan viib Rory nädalavahetuseks New Yorki.
Duo 4
H6:E5
On aeg imet teha
Rory korraldab Emilyle Ameerika revolutsiooni tütarde juures vägeva peo. Siiski läheb peol Richard tülli Logani isaga Rory ande pärast ja Emily vaidleb Logani emaga nende suhte üle. Lorelai pärib Richardilt aru, miks ta pole veennud Roryt Yale’i tagasi minema. Kuigi Lorelai käib Ricahrdile närvidele, on ta sunnitud tunnistama, et Rory ei käitu mõistlikult.
Duo 4